W grudniu 2011 Sopockie Szkoły Autonomiczne podpisały Porozumienie o Współpracy w obszarze popularyzacji nauk matematyczno - przyrodniczych z Wydziałem Fizyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Porozumienie str.1 [plik do pobrania], str.2 [plik do pobrania]

Dyrekcja SSA

(2.03.2012)

 

Uczniowie SAG i SAL realizują wspólny projekt matematyczny "Uzasadnienia wzoru na objętość ostrosłupa". Uczestniczyli już w trzech spotkaniach z dr matematyki, panem Krzysztofem Radziszewskim na Politechnice Gdańskiej.Zapraszamy do obejrzenia  filmu [kliknij tutaj]

Elżbieta Bruska
(22.12.2015)

Od geometrii euklidesowej do czasoprzestrzeni

 

 

 

 

 

 

 

 

W piątek 7 listopada wybraliśmy się na Politechnikę Gdańską. Pan dr Krzysztof Radziszewski przygotował dla zainteresowanych uczniów naszego gimnazjum i liceum wykład pt.: " Od geometrii euklidesowej do czasoprzestrzeni". Opowiedział nam o 5 postulatach geometrii euklidesowej i konsekwencjach czterech pierwszych postulatów Euklidesa i zaprzeczenia piątego. Pan dr wprowadził nas w zawiłości geometrii hiperbolicznej, afinicznej, rzutowej i czasoprzestrzeni. Zwiedziliśmy także majestatyczny gmach główny Politechniki i wysłuchaliśmy krótkiej historii uczelni. Zostały nam przedstawione podstawowe zasady rekrutacji, wydziały i kierunki. Otrzymaliśmy także miłe upominki.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Agnieszka Górska, Elżbieta Bruska
(26.02.2015)