W ostatni weekend zazieleniło się w sklepach! :) Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w zbiórce żywności dla Banku Żywności na terenie Trójmiasta. Przez trzy dni w różnych sklepach nasi wolontariusze zbierali jedzenie dla najbardziej potrzebujących.

"Dodać świętom smaku" - to hasło tegorocznej przedświątecznej akcji Banku Żywności. Mam nadzieję, że nasi uczniowie Sopockiego Autonomicznego Gimnazjum i Liceum pomogli dodać smaku i magii zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie uczniów w akcję.

Akcję i zbiórkę uwieczniła telewizja gdańska - zapraszam do obejrzenia krótkiego reportażu :) oraz do galerii zdjęć.

Katarzyna Wolny

(28.11.2016)

14 października chętni uczniowie z klas trzecich SAG wzięli udział w zbiórce żywności z okazji Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem. Uczniowie w małych grupach zbierali produkty spożywcze w sklepach na terenie Sopotu. Zachęcali również do odwiedzenia klubokawiarni Dwie Zmiany w Sopocie, gdzie odbyły się warsztaty i projekcje filmów związanych z tematem głodu. Zbiórka żywności skierowana była dla najbiedniejszej gminy w województwie Pomorskim - Stary Dzierżgoń. Akcja się udała!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Katarzyna Wolny

(24.10.2016)