Patronat Anglistyki Uniwersytetu Gdańskiego

16 kwietnia 2014 roku odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy między Uniwersytetem Gdańskim, Fundacją BETWEEN.POMIĘDZY, a Sopockimi Szkołami Autonomicznymi. Prof. David Malcolm, kierownik Katedry Kultur i Literatur Anglojęzycznych wystąpił z przemówieniem na temat roli literatury i teatru anglojęzycznego w edukacji. Głos również zabrał dr Tomasz Wiśniewski, prezes Fundacji BETWEEN.POMIĘDZY, który mówił o idei fundacji i jej działalności oświatowej. Po podpisaniu porozumienia przez Panią dyrektor zarządzającą Iwonę Malmur, prof. Davida Malcolma i dr Tomasza Wiśniewskiego nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów gimnazjum. Zaprezentowany został film z udziałem uczniów SASP i SAG, którzy wyjaśnili jak rozumieją słowa BETWEEN.POMIĘDZY, które odtąd będą na stałe obecne w naszej współpracy. Następnie uczniowie klas gimnazjalnych Agnieszka Górska, Ignacy Pawłowski, Maciej Małys oraz Wojciech Koźliński odczytali wiersze w języku polskim i angielskim autorstwa Roberta Burnsa i Williama Butlera Yeatsa. Na zakończenie Maria Miazek, uczennica klasy 1 gimnazjum, zaśpiewała piosenkę Adele ”One and Only”, z którą wystąpiła na konkursie piosenki anglojęzycznej ”More Than Words”.

Zapraszam do galerii zdjęć
Zapraszam do obejrzenia relacji fimowej ze spotkania [plik do pobrania]

Janina Żerańska
(4.12.2015)