Patriota 2.0 to projekt, który  jest próbą zmiany sposobu myślenia o naszym patriotyzmie i świętowaniu ważnych rocznic państwowych i innych wydarzeń kluczowych dla Narodu Polskiego. Chcemy zupełnie odejść od apeli szkolnych na rzecz aktywnych działań naszych uczniów i całej społeczności szkolnej, zaangażowania, zaciekawienia i oryginalnego podejścia  do świąt narodowych. Chcemy również włączyć społeczność lokalną we wspólne przeżywanie ważnych rocznic, wspominając przeszłość budować przyszłość.

Katarzyna Matwiejczyk
(23.11.2015)

ZAPROSZENIE NA URODZINY
PATRIOTA 2.0 zaprasza w dniu
10. 11. 2015 r. na URODZINOWY happening POD HASŁEM „POLSKA- LUBIĘ TO!”

Drodzy Nauczyciele, Wspaniali Licealiści oraz Zacni Gimnazjaliści!
Wielkimi krokami zbliża się Święto Odzyskania Niepodległości. Zatem zapraszamy Was na urodziny! Urodziny Polski Niepodległej
W dniu 10. 11. 2015 r. będziecie mieli szansę wysłuchać wielu wspaniałych pieśni patriotycznych dzięki naszemu radiowęzłowi, a także wziąć udział w wielu atrakcjach i happeningowych wydarzeniach. Gimnazjalisto i Licealisto! Wiemy, że chcesz uczcić ten ważny dzień, ale może nie wiesz jak… Zatem jak świętować? Podpowiadamy:
1. Przytul Solenizanta, czyli obejmij Polskę, obejmij Szkołę!- prosimy, żeby każdy przytulił w tym dniu Polskę, a ponieważ Dzień Niepodległości to dzień nas Wszystkich postarajcie się przytulić jak największą liczbę Osób! Rekordzista - Przytulacz zostanie podany do publicznej wiadomości;)
2. Złóż Solenizantowi życzenia, czyli życzenia dla Polski - każdy z Was będzie mógł  złożyć życzenia Polsce w specjalnie w tym celu przygotowanej „Księdze Wieczystej”, która zostanie wyłożona na trzecim piętrze. Nie wahaj się! Złóż życzenia Polsce!
3. Wysłuchaj Lotnej Grupy Historycznej - na 3. lub 4. godzinie lekcyjnej Waszą klasę odwiedzi „Lotna Grupa Historyczna”, która w krótki, ale barwny sposób przypomni Wam, dlaczego ten dzień jest tak ważny dla nas wszystkich.
4. Przynieś ciasto, czyli poczuj smaki Niepodległości - każda klasa przygotuje „patriotyczne wypieki”, które powinny nawiązywać do zbliżającego się Święta Niepodległości. Jury wybierze najlepsze z nich, a potem… Smacznego!!!:)
5. Ubierz się godnie, modnie i wygodnie!- prosimy wszystkich o patriotyczne przebrania, akcenty oraz przygotowanie sal. Wybierzemy najbardziej patriotyczną Klasę i klasę;)
6. Zaśpiewaj sto lat!  Skoro jesteś na urodzinach, to wypada odśpiewać tę zacną pieśń. W tym celu spotkajmy się na podsumowaniu urodzin Polski Niepodległej o godz. 12:45 na małej sali gimnastycznej. Podsumujemy również inne happeningowe wydarzenia!

NIECH URODZINOWY KLIMAT OGARNIA NAS WSZYSTKICH W TYM DNIU!

|Jeżeli masz inne pomysły, nie wahaj, się tylko powiedz to! Więcej informacji: Katarzyna Matwiejczyk lub

Katarzyna Matwiejczyk
(5.11.2015)