W rok po utworzeniu Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej (1995 r.) grono ambitnych nauczycieli nauczania zintegrowanego wyszło z nowatorską wówczas inicjatywą zorganizowania konkursu Asy dla uczniów klas II i III sopockich szkół podstawowych.Obecnie konkurs ten nazywa się Sopockie Asy z Trzeciej Klasy i adresowany jest do uczniów klas trzecich sopockich szkół podstawowych. Organizatorem konkursu jest Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa. Celem konkursu jest wyłonienie talentów polonistycznych i matematycznych wśród najmłodszych uczniów z Sopotu.

W 2003 r. pod patronatem merytorycznym Gdańskiej Fundacji Oświatowej przy współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Sopot oraz Sopockiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli na terenie Sopockich Szkół Autonomicznych ruszyła pierwsza edycja konkursów Sopockie Asy z Szóstej Klasy (organizator: Sopockie Autonomiczne Gimnazjum) i Sopockie Asy Gimnazjalne (organizator: Sopockie Autonomiczne Liceum). Ideą przewodnią tych konkursów jest dbałość o utrzymanie i nieustające podnoszenie wyników osiąganych przez uczniów klas VI szkoły podstawowej i klas III gimnazjum w egzaminach zewnętrznych.

Konkurs adresowany jest do uczniów:

• klas III sopockich szkół podstawowych - Sopockie Asy z Trzeciej Klasy
  • klas VI sopockich szkół podstawowych oraz zainteresowanych uczniów z niepublicznych szkół podstawowych – Sopockie Asy z Szóstej Klasy
  • klas III sopockich gimnazjów oraz zainteresowanych uczniów z gimnazjów niepublicznych – Sopockie Asy Gimnazjalne

Regulamin konkursu - plik do pobrania
Karta zgłoszenia - plik do pobrania

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji międzyszkolnego Konkursu „Sopockie Asy Gimnazjalne”, skierowanego do klas III sopockich gimnazjów oraz zainteresowanych uczniów z gimnazjów niepublicznych.

Prosimy o zapoznanie się z załączonym regulaminem i przesłanie zgłoszenia do 07 marca 2013 r. na adres:
Sopockie Szkoły Autonomiczne, Al. Niepodległości 739 a,
81-838 Sopot, tel./fax 551-37-49, e-mail: boniecka.iga@gfo.pl.

4 kwietnia 2012 w siedzibie Sopockich Szkół Autonomicznych w przedświątecznej atmosferze odbyło się uroczyste wręczenie nagród i stypendiów uczestnikom konkursu "Asy Gimnazjalne" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością dyrektor Sopockiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Irena Obszyńska, Naczelnik Wydziału Oświaty Sopocie Piotr Płocki,  Wiceprezydent Sopotu Joanna Cichocka - Gula oraz Uczniowie i Nauczyciele biorący udział w konkursie.Trzecie miejsce przypadło Sebastianowi Bober, uczniowi Sopockiego Autonomicznego Gimnanzjum, drugie miejsce zajął Mikołaj Walukiewicz z Publicznego Katolickiego Gimnazjum im. Św. Kazimierza. Asem została Kinga Zielińska z Publicznego Katolickiego Gimnazjum im. Św. Kazimierza.

Serdecznie gratulujemy Uczniom, ich Rodzicom i Nauczycielom.

Taida Szczepańska-Podumis

Tradycyjnie, jak od wielu już lat, rusza w marcu na powitanie wiosny kolejna edycja konkursu Sopockie Asy, który swoją misją idealnie wpisuje się w program ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rok odkrywania talentów”.
Konkurs zaszczycił swoim honorowym patronatem Prezydent Miasta Sopotu – Jacek Karnowski. Pomysłodawcą i wieloletnim jego organizatorem są Sopockie Szkoły Autonomiczne, w których pod kierunkiem merytorycznym Gdańskiej Fundacji Oświatowej, we współpracy z Sopockim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli przeprowadzany jest na trzech poziomach konkurs: Sopocie Asy Z Trzeciej Klasy, Sopockie Asy z Szóstej Klasy i Sopockie Asy Gimnazjalne
Celem konkursu jest wyłonienie talentów polonistycznych i matematycznych wśród uczniów szkół z Sopotu. Dzięki niemu młodzież ma szansę wzięcia udziału w ambitnej rywalizacji, która jest przedsmakiem czekających ich sprawdzianów i egzaminów, kończących poszczególne etapy edukacji. „Sopockie Asy” to doskonała szansa na sprawdzenie siebie, jak również zdobycie ciekawych nagród, w tym stypendium edukacyjnego w Sopockich Szkołach Autonomicznych.
Konkurs adresowany jest do uczniów:

• klas III sopockich szkół podstawowych - Sopockie Asy z Trzeciej Klasy,
  • klas VI sopockich szkół podstawowych - Sopockie Asy z Szóstej Klasy,
  • klas III sopockich gimnazjów - Sopockie Asy Gimnazjalne.