Z radością informujemy, że w bieżącym roku szkolnym rusza wymiana pomiędzy młodzieżą SAG i SAL a uczniami kilońskiego Ernst-Barlach-Gymnasium!

W maju, w dniach 25.05 - 01.06.2015 piętnastoosobowa grupa uczniów z  klas pierwszych i drugich wyruszy na spotkanie z rówieśnikami do Kilonii (stolicy landu Schleswig-Holstein ). Udział w wymianie niesie wiele korzyści, między innymi: poznanie bliżej kraju sąsiedniego (kultury, atrakcji turystycznych, życia codziennego w szkole i rodzinie), możliwość wykorzystania języka obcego w naturalnych sytuacjach, zdobycie doświadczenia i samodzielności oraz nawiązanie przyjaźni. Nasi uczniowie goszczeni będą przez rodziny niemieckie. W programie zaplanowano dużo atrakcji!

Rewizyta w Sopocie przewidziana jest na jesień 2015.

Lucyna Dorawa-Bilanicz

(16.12.2014)

W październiku w dniach 06 -12 przyjechali do nas goście z Niemiec, z Kilonii z gimnazjum Ernst-Barlach. Wizyta była kontynuacją projektu wymiany niemiecko-polskiej wspieranego przez PNWM (Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży).
W trackie wymiany nasi uczniowie i ich goście uczestniczyli w projekcie edukacyjnym ogłoszonym przez Ministra  Edukacji Narodowej "Ksiażka moich marzeń".  W wyniku tej międzynarodowej współpracy powstał film, który wziął udział w ogólnopolskim konkursie.
Wspólnie spędzony tydzień dostarczył wszystkim wielu wspaniałych wrażeń i dał możliwość jeszcze lepszego poznania się. Uczniowie niemieckiego gimnazjum mieli po raz pierwszy możliwość zobaczyć nasz region i poznać nasze tradycje. Nasi goście byli zachwyceni pobytem i planują kolejne wizyty w Polsce.

W maju 2016 w dniach od 23 do 31 w ramach rewizyty kolejna grupa uczniów naszej szkoły wyjedzie na tydzień do Niemiec do Kilonii.  Projekt jest wspierany przez PNWM.

Zapraszamy do galerii zdjęć [kliknij tutaj]

Agnieszka Latoch, Lucyna Dorawa-Biłanicz
(23.11.2015)