Drodzy Uczniowie SAL!

Bardzo zachęcam Was do obejrzenia przynajmniej jednego wybranego spektaklu! Nie możemy pójśc razem do teatru, ale możemy "razem choć osobno" uczestniczyć w tym kulturalnym wydarzeniu. Czekam na Wasze recenzje i możliwość "obsypania Was dodatkowymi punktami"

Jolanta Gadomska

(20.11.2020)

 

Już w najbliższy weekend startuje tradycyjne gdańskie święto Szekspira. Tym razem przeniesione na chłodną jesień przyniesie Wam, za sprawą gorących teatralnych emocji, trochę lata. W całości Online, bo na bliski kontakt musimy jeszcze poczekać, Szekspirowski nurt czyli Shakestream, dostarczy wzruszeń, okazji do refleksji i nowych artystycznych przeżyć. 

Co warto podkreślić, wszystkie wydarzenia festiwalu udostępniamy Wam bezpłatnie (z wyjątkiem jednego, gościnnego, spektaklu). W programie osiem spektakli w nurcie głównym, oraz dziewięć wydarzeń SzekspiOFF, w tym dwa, wyłonione w nowym tegorocznym konkursie, SzekspirOFF Produkcje. 

Spektakle możne będzie oglądać na platformie VOD Teatru ZOBACZ. Zarejestrujcie się czym prędzej, żeby wszystko zobaczyć! Rejestracja jest intuicyjna, ale, w razie wątpliwości, mamy dla Was INSTRUKCJĘ.

Tradycyjnie, planujemy również spotkania z artystami, po wszystkich spektaklach głównego nurtu Festiwalu można będzie wziąć udział w rozmowach z ich twórcami – zapraszamy!

W toku są próby niezwykłego projektu teatralnego w którym biorą udział mieszkańcy Gdańska i regionu oraz artyści z Wielkiej Brytanii, Islandii, Czech, Irlandii – spektakl Shake Fear | Break Walls (Bez Lęku | Bez Murów), przygotowywany pod kierunkiem Philipa Parra, w ramach projektu Shaking the Walls, można będzie zobaczyć 27 listopada. 

Do zobaczenia na Festiwalu Szekspirowskim w sieci, czyli w nurtach Shakestreamu!

ZOBACZ PROGRAM FESTIWALU

https://mailchi.mp/teatrszekspirowski/festiwal-szekspirowski-online?e=93ae4f7a46