GDAŃSCY CELEBRYCI

Dzisiaj w SAL mieliśmy okazję poznać grono wybitnych celebrytów ze stolicy Pomorza. Uczniowie naszej szkoły przedstawili m.in. sylwetki Fahrenheita, Przybyszewskiej, Schopenhauera, von Wintera, Chodowieckiego i innych wybitnych gdańszczan. Ugruntowaniem nowo zdobytej wiedzy był emocjonujący konkurs na platformie Kahoot. Gratulujemy wszystkim "celebrytom" oraz widzom i biorącym udział konkursie! Brawo!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Sławomir Kotarski

(9.06.2021)

W sobotę 29.05 idziemy do Teatru Wybrzeże na spektakl "Inteligenci", a dzisiaj mieliśmy warsztat teatralny, którego celem było przygotowanie nas do jak najpełniejszego odbioru sztuki. Dziękujemy pani Weronice Łucyk - edukatorce teatralnej - która poprowadziła nasz warsztat.

"Komunikacji bez przemocy" trzeba się uczyć! Łatwo się pokłócić, używać podniesionego głosu, wulgaryzmów, rozstać się w gniewie.  Znacznie trudniej osiągnąć w sytuacjach konfliktowych konsensus. Temu zagadnieniu staraliśmy się sprostać.

 

A przed nami wieczór teatralny, podczas którego będziemy mogli się przejrzeć jak w zwierciadle i zobaczyć, że brak umiejętności komunikacyjnych prowadzi do ....

 

Zobaczymy do czego, nie znamy jeszcze zakończenia sztuki.

 

Jolanta Gadomska

(27.05.2021)

Dzień Mamy obchodziliśmy również na języku niemieckim. Powstały piękne laurki. A przy okazji powtórzyliśmy przymiotniki określające cechy charakteru. 

Taida Szczepańska-Podumis

(26.05.2021)