Psychologowie oraz socjologowie z Uniwersytetu SWPS sprawdzili, jak młode pokolenie postrzega dorosłość i jakie bariery muszą przezwyciężać. Obok tradycyjnych ról społecznych wyłaniają się nowe kryteria, które zdaniem młodzieży lepiej przystają do ich realiów. Zachęcam do zapoznania się z zaskakującymi wnioskami.

https://www.swps.pl/nauka-i-badania/blog-naukowy/15421-mlodziez-dzisiaj-dorasta-inaczej

 

Katarzyna Bienias - psycholog

(23.10.2018)

Przed maturzystami ważny moment życia, a mianowicie dokonanie wyboru dalszej drogi kształcenia. Warto zastanowić się w jaki sposób świadomie dokonywać decyzji. "Jak wybrać studia? Jak sprawić aby podjęta przez nas decyzja o wyborze studiów, okazała się trafna i przyniosła pozytywne konsekwencje w przyszłości? "

https://www.edukuj.pl/jakie-studia-wybrac.html

Agnieszka Gurzyńska - Ellwart, psycholog, doradca zawodowy (14.05.2018)

"Zdrowie seksualne stanowi jeden z podstawowych komponentów wpływających na jakość życia. Jednocześnie seksualność jest obszarem powstawania mitów, zafałszowań i społecznego tabu. Błędne lub niedostateczne informacje mogą pociągać za sobą ryzykowne decyzje, powodować niepokój lub dyskomfort."

Zachęcam do zapoznania się z artykułem Michała Pozdała - wyniki badań na temat seksualnosci młodzieży.

https://www.swps.pl/centrum-prasowe/archiwum-centrum-prasowego/278-badanie/11893-seksualno-polskiej-modziey

A także z cenną inicjatywą Centrum Interwencji Kryzysowej - darmowymi zajęciami i konsultacjami na temat seksualności dla osób po 15 roku życia. Zachęcam, szczególnie do otwartych i szczerych  rozmów z dziećmi na ten temat.

http://fdds.pl/konsultacje-warsztaty-nt-seksualnosci/

 

Agnieszka Gurzyńska - Ellwart, psycholog, doradca zawodowy SAL (16.10.2017)