Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

Serdecznie zapraszam  do wzięcia udziału w świątecznym internetowym kiermaszu książek, organizowanym przez zaprzyjaźnioną  Księgarnię Tuliszków.

Proponowane pozycje książkowe można nabyć w bardzo korzystnych i konkurencyjnych cenach.

Szczegółowa informacja i forma skorzystania z Wirtualnego Kiermaszu  zawarta jest w plakacie  przesłanym  przez księgarnię.

Kod identyfikujący szkołę:  T.SOQ.SOP.ZE

Adres strony internetowej: https://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/

Link do katalogu:  http://booksspk.pl//DEMO_KSIAZKI/oferta_k2020/index.html  

Zapraszam do  udziału w kiermaszu taniej książki.

Wiesia Wisłocka

(24.11.2020)

 

Magia Świątecznych Opowiadań  - starsi czytają młodszym:)

 

                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 grudnia w naszej szkolnej  bibliotece odbyły się spotkania dzieci klas najmłodszych (0 – 3),  podczas których uczniowie  liceum: Martyna i Wiktor czytali książki o tematyce świątecznej.  Dzieci uwielbiają czytanie bajek  i z wielkim zaciekawieniem słuchały pełnych magii opowiadań. Pięknie ilustrowane książki pozwoliły poczuć zbliżające się niezwykłe święta. Okres przedświąteczny jest szczególnym czasem i jej wyjątkowy klimat sprzyja takim imprezom, podczas których   dzieci  przenoszą się w beztroski, bajkowy świat. Martyna i Wiktor poświęcili dzieciom cały dzień, gdyż każda klasa miała możliwość obcowania z magicznymi opowiadaniami skierowanymi tylko do nich. Przy okazji nasi Milusińscy  chętnie opowiadali o  zwyczajach świątecznych  panujących w ich rodzinach.  

Dziękuję Martynie  i Wiktorowi za ten wspólnie spędzony czas, fajnie było poczuć przedsmak świąt. 

Zapraszamy do fotorelacji:)

Wiesia Wisłocka

(12.12.2019)

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

Miło mi poinformować, że nasza biblioteka w ramach NARODOWEGO  PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe. Pierwsze dwie partie zakupionych książek są już dostępne i czekają na swoich czytelników.  Zbiór zawiera: lektury szkolne, literaturę dziecięcą, młodzieżową, a także beletrystykę dla dorosłych.

Są to ciekawe propozycje, które posłużą do  miłego spędzenia czasu:)

Serdecznie zapraszam do wypożyczania i czytania!

Wiesia Wisłocka

25.11.2019 r.

Nowe tytuły w księgozbiorze są ciekawą
propozycją do wzbogacenia wiedzy i świetnym lekarstwem na nudę.
Serdecznie zapraszam do wypożyczania i czytania!

bibl4

Wiesia Wisłocka
(28.09.2018r.)

bibl2

Książka jest paszportem do świata,
paszport ten pozwala przekroczyć granicę czasu, przestrzeni,
przynosić człowiekowi radość i przyczynia się do jego rozwoju.” UNESCO

 

W pełni zgadzam się z tym stwierdzeniem i postaram się udowodnić, że słowa te nie są pustym sloganem. Książka jest ważna i potrzebna w całym naszym życiu i edukacji. Komputer, Internet oraz inne nośniki multimedialne mocno zmieniły myślenie na temat tradycyjnego czytania książek. Wirtualne biblioteki pozwoliły na dotarcie do dużej rzeszy czytelników, gdyż w niektórych przypadkach edukacja na odległość jest jedyną możliwą formą nauki. Cywilizacja pozwoliła nam na zaakceptowanie książki, zwłaszcza lektury w tej nowoczesnej formie elektronicznej, która stała się dodatkowym narzędziem wiedzy w postępie komunikowania ludzkiego. Jednakże książka w dalszym ciągu będzie naszym wiernym towarzyszem życiowym, naszą inspiracją marzeń, a także źródłem mądrości. Każdy z nas obdarzony jest wolnością wyboru tematu, jak i wyznaczania celu swojej lektury, dzięki temu książka staje się środkiem uprzywilejowanego komunikowania się z innymi ludźmi. Czytając książki otrzymujemy odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań. Uczymy się dostrzegać piękno otaczającego nas świata, pogłębiamy wiedzę na temat sztuki, kultury i obyczajów innych nacji. Obcowanie z książką wzbogaca nasze słownictwo i pozwala zrozumieć wiele trudnych tematów. Spędzenie czasu z ciekawą, niekiedy oryginalną lekturą wprowadza nas w niepowtarzalny świat; świat, który pozwala nam oderwać się od szarej rzeczywistości. Książka jest często formą wyciszenia, a także dobrze spędzonego czasu i relaksu.
Książka jest przyjacielem, który kształtuje w sposób pozytywny nasz charakter, osobowość, światopogląd i język, oraz pobudza wyobraźnię, porusza umysł, a także wrażliwość estetyczną. Prawdziwa książka, to kumulacja emocji, nadziei, wrażeń, to właśnie dusza autora, który zostawił na jej kartkach cząstkę samego siebie. Sięgaj po książkę, czytaj, ucz się, wdrażaj zaczerpniętą wiedzę do codziennego życia.

Zatem, serdecznie zapraszam do Naszej Szkolnej Biblioteki.

bibl3

Wiesia Wisłocka
(27.09.2018r.)