Nowe tytuły w księgozbiorze są ciekawą
propozycją do wzbogacenia wiedzy i świetnym lekarstwem na nudę.
Serdecznie zapraszam do wypożyczania i czytania!

bibl4

Wiesia Wisłocka
(28.09.2018r.)

bibl2

Książka jest paszportem do świata,
paszport ten pozwala przekroczyć granicę czasu, przestrzeni,
przynosić człowiekowi radość i przyczynia się do jego rozwoju.” UNESCO

 

W pełni zgadzam się z tym stwierdzeniem i postaram się udowodnić, że słowa te nie są pustym sloganem. Książka jest ważna i potrzebna w całym naszym życiu i edukacji. Komputer, Internet oraz inne nośniki multimedialne mocno zmieniły myślenie na temat tradycyjnego czytania książek. Wirtualne biblioteki pozwoliły na dotarcie do dużej rzeszy czytelników, gdyż w niektórych przypadkach edukacja na odległość jest jedyną możliwą formą nauki. Cywilizacja pozwoliła nam na zaakceptowanie książki, zwłaszcza lektury w tej nowoczesnej formie elektronicznej, która stała się dodatkowym narzędziem wiedzy w postępie komunikowania ludzkiego. Jednakże książka w dalszym ciągu będzie naszym wiernym towarzyszem życiowym, naszą inspiracją marzeń, a także źródłem mądrości. Każdy z nas obdarzony jest wolnością wyboru tematu, jak i wyznaczania celu swojej lektury, dzięki temu książka staje się środkiem uprzywilejowanego komunikowania się z innymi ludźmi. Czytając książki otrzymujemy odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań. Uczymy się dostrzegać piękno otaczającego nas świata, pogłębiamy wiedzę na temat sztuki, kultury i obyczajów innych nacji. Obcowanie z książką wzbogaca nasze słownictwo i pozwala zrozumieć wiele trudnych tematów. Spędzenie czasu z ciekawą, niekiedy oryginalną lekturą wprowadza nas w niepowtarzalny świat; świat, który pozwala nam oderwać się od szarej rzeczywistości. Książka jest często formą wyciszenia, a także dobrze spędzonego czasu i relaksu.
Książka jest przyjacielem, który kształtuje w sposób pozytywny nasz charakter, osobowość, światopogląd i język, oraz pobudza wyobraźnię, porusza umysł, a także wrażliwość estetyczną. Prawdziwa książka, to kumulacja emocji, nadziei, wrażeń, to właśnie dusza autora, który zostawił na jej kartkach cząstkę samego siebie. Sięgaj po książkę, czytaj, ucz się, wdrażaj zaczerpniętą wiedzę do codziennego życia.

Zatem, serdecznie zapraszam do Naszej Szkolnej Biblioteki.

bibl3

Wiesia Wisłocka
(27.09.2018r.)

Biblioteka w roku szkolnym 2018/2019

W Sopockich Szkołach Autonomicznych działa biblioteka, do której serdecznie zapraszam w tym roku szkolnym biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

bibl1

Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszych szkół. Z księgozbioru mogą korzystać także rodzice, którym polecamy ciekawe książki beletrystyczne.
Organizowane są też różne konkursy oraz okolicznościowe akcje biblioteczne.
Kto jest najważniejszy w bibliotece?
Bez obecności kogo - każda, nawet najlepiej wyposażona biblioteka jest martwa?
Czytelnik - to w bibliotece osoba najważniejsza!

Wiesia Wisłocka
(03.09.2018r.)

Zapraszam do udziału w konkursie - "Interpretacja jednego wiersza", organizowanym przez bibliotekę GSA . Regulamin i szczegóły konkursu  w załączniku [kliknij tutaj]

Beata Rossa-Stopczyńska
(22.04.2016)

Uczniowie SAL czytają:)

 

Norman Lebrecht "Pieśń imion"

Zachwycająca powieść o muzyce i bólu rozstania, ukazująca żydowskie życie w Londynie. Ojciec Martina Simmondsa ostrzegał go: Nigdy nie ufaj muzykowi, gdy mówi o miłości". Porada przychodzi za późno. Martin zaangażował się w przyjaźń z Dovidlem Rapoportem, niezwykle utalentowanym polskim chłopcem cudem uratowanym z Holokaustu. Chłopców łączy niesamowita więź - są sobie bliżsi niż bracia. Pod okiem ojca Martina Dovidl rozwija niezwykłe zdolności muzyczne. I nagle, w dniu pierwszego koncertu, chłopiec znika...Dopiera 40 lat później Martin dostanie odpowiedź, co się z nim stało... Ta opowieść o miłości i zazdrości, przyjaźni i zemście zdobyła nagrodę Whibread Book Award i jest ekranizowana z Anthonym Hopkinsem i Dustinem Hoffman w rolach głównych.

 źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2012

Zapraszamy do biblioteki:)

Jolanta Gadomska

(17.10.2014)